Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Pensie anticipata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Pensie anticipata

In urma intrarii in vigoare a legii 142/2016 ma voi putea pensiona cu 2 ani mai repede(stau in Tg Mures) cu pensie anticipata. Sunt si PFA . Intrebarea mea este :
Voi ma putea obtine venituri din activitati independente langa pensie ca PFA?
Multumesc.
"Beneficiarii unei pensii anticipate sau a unei pensii anticipate partiale nu se regasesc in categoria celor despre care se afirma expres ca pot cumula pensia cu salariul. Exista, totusi, cateva situatii in care pensia anticipata sau anticipata partiala se poate cumula cu alte venituri. Aflati din urmatorul articol care sunt acestea. "

Pensia anticipata. Cand poate fi cumulata cu alte venituri
www.avocatnet.ro/content/art...