avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 920 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Violare spatiu privat societate
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Violare spatiu privat societate

Cum se procedează în cazul violării unei spatii private a societătii, cumpărat pentru o activitate viitoare, deci nu a fost încă înregistrat ca punct de lucru ??? În spatiul respectiv sau făcut si instalatii de apă-canal, curent prin intrarea fără permisiunea societătii .
Ultima modificare: Vineri, 5 August 2016
Gabriela Mihai, Avocat
Cel mai recent răspuns: Iosif1939 , utilizator 12:19, 9 August 2016
Mulțumesc pt răspunsul Dv.
Poate am îînțeles greșit răspunsul Dv, dar din această cauză am pus întrebarea concretă. ROG, dacă se poate A ANULA documentul trimis, pentru a nu fi la vederea publică.
Dacă Vă mai puteți ocupa de această problemă, Vă rog a reciti că:
-Avizul nostru pentru AA este din anul 2008 !
-Actualmente se fac instalații de curent, poate urmează încălzirea. Solicitarea mea de urgență a fost pentru a actualiza acțiunea chemării organelor competente. Deci era la moment, nu după 90 zile.
-Ușa metalică sa montat cu acordul meu în 2006-7 executat de B, dar interior sunt separate, avînd cheie comună, Lacătul sa schimbat în anul 2014 tot cu două chei: una la mine și una la B.M. !!!
-Spațiul se află într-o clădire, în curte, unde au sedii partide, firme, cât și intrarea la Ap. nostru privat, Pentru a deschide ușa metalică comună de intrare, sunt necesare : cheia de la poarta principală de intrare în curte, cheia ce deschide întrarea în casă scării.
-Intrarea în Ap. nostru se putea realiza doar dacă BM a dat cheia la AA considerat după 2014 !!! Operațiile, lucrările au continuat și continuă !!! deși am avut multe discuții cu ambii...De accea am ajuns la situația actuală ! Aceasta, dacă se face legal, pe comenzi, se poate vedea toată istoria pe facturile aprobate....
-Oare pentru a executa legal lucrări de apă, canalizare, curent, nu este necesară și aprobarea proprietarului la modul, forma de realizare ? Dacă DA, cine a semnat aceste avizări ???
Scuzați că am revenit, VĂ MULȚUMESC PENTRU TIMPUL ACORDAT și RĂSPUNSUL Dv !


Cu privire la datele accidental devoalate, accesati butonul rosu, din josul mesajului cu pricina, care se numeste "Raporteaza abuz", vi se deschide o fereastra de scriere in care va expuneti problema, faptul ca v-ati auto-abuzat prin necunoasterea regulamentului forumului si rugati frumos sa vi se editeze mesajul in sensul dorit de dvs.

Cu privire la speta in sine, in urma ultimelor precizari, ar reiesi faptul ca in spatiul dvs. inca se fac interventii fara acordul dvs. si pentru noi, de la distanta, este destul de greu de inchipuit ce se petrece acolo de fapt, de ce nu inchideti /blocati /incuiati usa spatiului dvs., de ce nu revocati mandatul dat catre cei carora le-ati incredintat cheile, s.a.m.d.

Mai mult, noi nu stim, de aici de pe forum, in ce constau acele reparatii si racordari (caci este mare diferenta intre o reparatie si un bransament sau racordare, pentru ca reparatiile nu necesita in principiu avize sau autorizatii, ci doar acordul co-proprietarilor pentru spatiile indivize, daca este cazul; iar in schimb bransamentele si racordarile necesita avize si autorizatii de la organele de specialitate).

Deci, in principu ar trebui sa aveti un jurist la fata locului cu care sa analizati situatia in concret si sa actionati in consecinta.
MULȚUMESC MULT PENTRU PROMTITUDINE ȘI TIMPUL ACORDAT !
Vă doresc sănătate și succese în muncă și viață ! Cu stimă !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dacă sun la 112 să reclam gălăgia provocată de un vecin,echipajul ... Marqk Marqk Dacă sun la 112 să reclam gălăgia provocată de un vecin,echipajul de poliție nu trebuie să vină întâi la mine în apartament ca să constate ... (vezi toată discuția)
Vecinii refuza sa platesca apa Anna M Anna M Buna ziua, locuiesc intr-un bloc/casa cu 3 apartamente. Nu suntem asociatie de proprietari. Mentionez faptul ca factura de la Apanova vine pe numele unui ... (vezi toată discuția)
Contor electric mariustrk mariustrk Buna ziua!Daca de exempul contoarul electric al unui apartament situat la etajul doi se afla la etajul 1, unde palierul are usa de acces(care este si ... (vezi toată discuția)