Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Calcul tva (la incasare) pentru factura proforma
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Calcul tva (la incasare) pentru factura proforma

Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati cu un raspuns: o firma platitoare de tva la incasare plateste un avans pe baza unei facturi proforme (factura ce nu este inregistrata in contabilitate), iar factura fiscala este emisa in luna ulterioara, cand se ia in considerare TVA aferent acesteia?

Multumesc!
la data facturii fiscale.