avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 249 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Imatriculari auto
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Imatriculari auto

la cumpararea unei masini de la un parc din franta , parcul fiind firma ,este suficient contract v-c sau trebuie sa-mi de si o factura
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 00:53, 14 August 2016
Trebuie sa va dea chitanta și factura.
Firmele emit și chitanțe.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Masina Mazare_c Mazare_c Am cumparat o masina de la o doamna care o avea de la o firma. Eu nu am fost atent la acte dar firma nu a dat factura doamnei. Cel putin asa zice doamna. Am ... (vezi toată discuția)
Dezvoltatorul imobiliar mă obligă să cumpăr loc de parcare deși eu nu am mașină și nici nu intenționenz să cumpăr una în viitorul apropiat. cum pot să evit asta? Filip Marinel Filip Marinel Buna ziua! In decembrie 2016 am semnat un precontract cu un dezvoltatori imobiliar n care este specificat la rubrica alte clauze, ca optional pot solicita un ... (vezi toată discuția)
Vanzare masina de pe firma katap katap Se poate vinde o masina de pe firma ,masina luata acum 1 an ,doar cu contract de vanzare-cumparare,fara a se emite factura ,firma fiind si platitoare de tva; ... (vezi toată discuția)