Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Onorariu avocat
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Onorariu avocat

Buna seara, trec direct la subiect, deci, pe scurt, eu sunt in strainatate fiind nevoit sa ma intorc in tara sa semnez un P.V de impacare ( in legatura cu celalalt subiect creeat de mine ) . Acum eu sunt curios si interesat de un pret cerut cu APROXIMATIE de un avocat, ca sa faca el, asta in locul meu ca sa nu mai vin in tara si sa pierd timp si poate chiar mai multi bani decat pe un avocat.
Si inca cateva mici intrebari, de ce avocat as avea nevoie, cu experienta in care din zecile de domenii de avocatura. Cum se procedeaza in cazul meu ? Cum imi exprim eu acordul fata de avocat ? Cum trebuie sa decurga discutiile astea cu un avocat la distanta, doar telefonic ? Un loc bun online unde sa gasesc avocati ? Erau niste linkuri cu avocatii din tara in alte topicuri, dar nu.l mai gasesc.
Multumesc.
Onorariile avocatilor difera.

Nu va trebuie avocat cu experienta dar sa se priceapă la drept cat de cat...

Depinde și de la oraș la oraș cat va costa.