avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 414 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale SRL-uri
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

SRL-uri

Cu un SRL cu cod Caen 8230 :
- poti sa canti la nunti, boteze, jocuri...?
- trebuie diploma care sa ateste ca am facut un curs de orga, taragot...?
- trebuie casa de marcat sau facturi emise la nunti...?
- ca sa-i platesc pe ceilalti colegi din trupa mea, care sunt angajati la srl-ul meu ce acte de plata trebuie sa intocmesc ?
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: flocanelu , utilizator 21:56, 22 August 2016
8230 Activităţi de organizare a expoziţiilor, târgurilor şi congreselor
Această clasă include organizarea, promovarea şi/sau administrarea de evenimente, cum ar fi congrese, convenţii, conferinţe şi întruniri, fie că include sau nu administrarea şi asigurarea personalului necesar pentru a opera facilităţile în care au loc aceste evenimente.

Acest cod CAEN, nu are nicio legatura cu activitatea pe care doriti sa o desfasurati.

Raspunsuri la intrebarile dvs.:
1. Nu, aveti nevoie de alt cod CAEN.
2. Nu, doar in cazul PFA se cere calificare sau experienta in domeniu.
3. Da, in cazul persoanelor fizice veti emite bon fiscal si pentru persoane juridice factura si chitanta.
4. Dispozitii de plata, viramente bancare, etc.
Am inteles. Va multumesc pentru indicatii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod caen pentru organizare evenimente Florin0684 Florin0684 As dori sa stiu ce cod caen am nevoie pentru organizare evenimente si care sunt evenimentele care intra la aceasta categorie? (vezi toată discuția)
Cod caen concerte Cosminmuzic Cosminmuzic Buna ziua! Caut un cod Caen pentru organizare de concerte sau evenimente muzicale care sa între la categoria de servicii dau măcar un loc unde pot vedea cum ... (vezi toată discuția)
Cod caen rusramona rusramona bun aziua am un bar-restaurant si vreau sa adaug coduri caen pentru : organizare evenimente si inchiriere spatiu evenimente, ma poate ajuta cineva sa-mi spuna ... (vezi toată discuția)