Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale SRL-uri
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

SRL-uri

Cu un SRL cu cod Caen 8230 :
- poti sa canti la nunti, boteze, jocuri...?
- trebuie diploma care sa ateste ca am facut un curs de orga, taragot...?
- trebuie casa de marcat sau facturi emise la nunti...?
- ca sa-i platesc pe ceilalti colegi din trupa mea, care sunt angajati la srl-ul meu ce acte de plata trebuie sa intocmesc ?
Va multumesc.
8230 Activităţi de organizare a expoziţiilor, târgurilor şi congreselor
Această clasă include organizarea, promovarea şi/sau administrarea de evenimente, cum ar fi congrese, convenţii, conferinţe şi întruniri, fie că include sau nu administrarea şi asigurarea personalului necesar pentru a opera facilităţile în care au loc aceste evenimente.

Acest cod CAEN, nu are nicio legatura cu activitatea pe care doriti sa o desfasurati.

Raspunsuri la intrebarile dvs.:
1. Nu, aveti nevoie de alt cod CAEN.
2. Nu, doar in cazul PFA se cere calificare sau experienta in domeniu.
3. Da, in cazul persoanelor fizice veti emite bon fiscal si pentru persoane juridice factura si chitanta.
4. Dispozitii de plata, viramente bancare, etc.
Am inteles. Va multumesc pentru indicatii.