Forum Discuţii juridice Executare silită poprire salariu si bonuri de masa
Discuție deschisă în Executare silită

poprire salariu si bonuri de masa

Buna seara, va rog sa ma ajutati cu o mica problema, am doua popriri pe salariu direct la angajator, insa angajatorul imi opreste si din bonurile de masa, este legal asa ceva?
am intrat si nu am gasit nimic de bonurile de masa , ati putea sa ma ajutati cu vreun articol?
Nu este legal, bonurile de masă nu reprezintă venit salarial.
Vedeti articolul din link-ul de mai jos :
[ link extern ]
Am citit acest articol si am observat ca bonurile de masa reprezintă venituri si ca pot fi executate, care ar fi cadrul legal pentru care acestea nu se execută, unde ma pot adresa