avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 513 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită poprire salariu si bonuri de masa
Discuție deschisă în Executare silită

poprire salariu si bonuri de masa

Buna seara, va rog sa ma ajutati cu o mica problema, am doua popriri pe salariu direct la angajator, insa angajatorul imi opreste si din bonurile de masa, este legal asa ceva?
Cel mai recent răspuns: laur2013 , utilizator 21:16, 1 Septembrie 2016
am intrat si nu am gasit nimic de bonurile de masa , ati putea sa ma ajutati cu vreun articol?
Nu este legal, bonurile de masă nu reprezintă venit salarial.
Vedeti articolul din link-ul de mai jos :
[ link extern ]
Am citit acest articol si am observat ca bonurile de masa reprezintă venituri si ca pot fi executate, care ar fi cadrul legal pentru care acestea nu se execută, unde ma pot adresa

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Deducerea personala eugeniaolimpia eugeniaolimpia buna ziua , as dori un raspuns in legatura cu deducea salariala la persoanele ce au in intretinere 1 persoana . din cate stiu eu deducerea salariala la ... (vezi toată discuția)
Bonurile de masa se scad din salariu? tudorstefan01 tudorstefan01 as dori sa aflu daca e legal ca bonurile de masa sa se scada din salariu (vezi toată discuția)
Impozitarea bonurilor de masa denisa1995 denisa1995 Buna :) As vrea si eu sa stiu care este formula de calcul pentru impozitarea bonurilor de masa. Asta, ca sa stiu si eu exact cat urmeaza sa imi scada din ... (vezi toată discuția)