Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... inchidere cim prin pensionare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

inchidere cim prin pensionare

Cu data de 01.08.2016 s-au depus actele pentru pensionare ( varsta standard si stagiul complet de cotizare)Iintrebarea mea este daca s-a emis corect decizia de incetare a cim cu data de 01.09.2016 mentionand ca s-a depus o cerere de catre persoana in cauza pentru incetarea activitatii.Fac o paranteza si mai mentionez faptul ca persoana in cauza conf Art.56 C.mun.trebuia sa iasa la pensie anul trecut deci in 2015 luna mai.
da
O puteti lasa asa , acum.