avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 211 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... inchidere cim prin pensionare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

inchidere cim prin pensionare

Cu data de 01.08.2016 s-au depus actele pentru pensionare ( varsta standard si stagiul complet de cotizare)Iintrebarea mea este daca s-a emis corect decizia de incetare a cim cu data de 01.09.2016 mentionand ca s-a depus o cerere de catre persoana in cauza pentru incetarea activitatii.Fac o paranteza si mai mentionez faptul ca persoana in cauza conf Art.56 C.mun.trebuia sa iasa la pensie anul trecut deci in 2015 luna mai.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:35, 5 Septembrie 2016
da
O puteti lasa asa , acum.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incetare c.i.m. pensie de invaliditate gr.ii mary2015 mary2015 Buna ziua ! Un salariat aflat in concediu medical inca de la inceputul anului ,a prezentat astazi , 24.08.2016 decizia medicala privind ... (vezi toată discuția)
Incetare cim in cazul unui salariat invalid gradul 1. ami_ru ami_ru Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea problema: Avem un salariat care are decizie medicala asupra capacitatii de munca cu incadrare la [b]gr. 1 ... (vezi toată discuția)
Pensionat limita varsta in timpul co medical AndreeaStefan AndreeaStefan Buna ziua, Am o salariat care si-a depus dosarul pentru limita de varsta in septembrie 2015. Decizia a iesit pe 09.12.2015 .Problema mea este ca salariatul ... (vezi toată discuția)