Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Vanzare masina
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Vanzare masina

Buna ziua,
Care este procedura (acte necesare) pentru a vinde o masina de la o persoana juridica la una fizica?
Multumesc!
Să înţelegem că dv. reprezentaţi pers. juridică? Atunci aveţi nevoie de factura, contract, certificat fiscal de la primarie cu impozit (şi amenzi achitate la zi :) ) şi actele maşinii, certificatul, talonul....perfectaţi vânzarea şi apoi vine rândul cumpărătorului să meargă să şi-o treacă pe numele lui...la primărie, itp, serv. înmatriculări.