Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... solicitare interogatoriu parat
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

solicitare interogatoriu parat

buna seara ,,,cum trebuie sa solicit instantei ,chemarea la interogatoriu ,pentru un parat ? inmanez judecatorului solicitarea scrisa pentru interogatoriu si trec adresa paratului , si ulterior daca se aproba voi depune intrebarile , s au trebuie sa fie specificate odata cu cererea de solicitare la interogatoriu ?
~ Conținut șters la cerere ~
persoana fizica....si este chemat in garantie
Chemarea la interogatoriu o faceti in actiune sau in intampinare.

Trebuie ceruta.
eu sunt reclamant si o solicit in actiune ,,
Mentionati in actiune printre probele pe care le solicitati sa fie administrate inscrisuri,martori,expertiza,si interogatoriul partii respective,teza probatorie ce urmeaza sa fie dovedita etc.