avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 201 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Regularizare CASS pentru venit realizat in 2015 si ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Regularizare CASS pentru venit realizat in 2015 si declarat in 2016 pe declaratia 200

As vrea sa stiu daca a primit cineva declaratia de regularizare a CASS pentru venitul realizat in 2015 si declarat pe formularul/declaratia 200 .
Intrebarea mea este pentru situatia in care venitul anticipat pentru 2015 - pentru care am achitat anticipat in 2015, impozitul si CASS-ul comunicat de ANAF in 2015 cu declaratia 260.
Am intrebat la ANAF si mi-au spus ca nu s-au mai facut astfel de regularizari din 2012 ....
multumesc
Cel mai recent răspuns: Ioan Blaga , Contabil 12:33, 14 Septembrie 2016
Raspunsul primit de la ANAF e corect. Inca nu s-au facut regularizari la CASS din 2012 incoace.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Platã cass jean59 jean59 Am infiintat PFA in iunie 2012 iar in octombrie 2012 l-am desfiintat fara a avea activitate.Am platit conform declaratiei estimative trim 3 si trim 4 .In ... (vezi toată discuția)
Cass pentru pfa hmcs2004 hmcs2004 Am un PFA pentru activitati economice Am depus pentru anul 2013, Declaratia 200 si pentru acest an, Declaratia 220 Fiscul a trimis decizie de impunere doar ... (vezi toată discuția)
Intrebare taxe si impozite pfa BogdanEnache BogdanEnache Buna ziua! Doresc sa imi infiintez un PFA insa am cateva nelamuriri in ceea ce priveste taxele si impozitele. Din cate am inteles, ca PFA sunt nevoit sa ... (vezi toată discuția)