Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Popriri
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Popriri

Buna ziua,

daca am mai multe credite neachitate la institutii diferite,si am primit popriri pt fiecare,cat trebuie sa mi se retina din salariu?
Maxim 1/2. Aveti grija la bunuri in situatia in care exista.
pai daca mi se opreste din salariu?tot va fi o problema si cu bunurile?
iar cei 1/2 se vor imparti la toate pe care le detin?
Una dintre popriri este primita din partea Allegro credit.Am luat 300 ron si imi revin 3100 lei de plata.Este corect?
gi-jane2, moderator
Nu va putem confirma daca este corect sa platiti 3100 ron cand ati luat 300 ron, depinde ce scrie in contractul de credit(dobanzi, penalizari), cat timp ati intarziat cu plata,daca creditorul considera ca nu se poate acoperi creditul din popriri se poate indrepta si asupra bunurilor mobile sau imobile (daca obligatia de plata depaseste 10.000 ron.)