Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... dezbatere succesiune dificila
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

dezbatere succesiune dificila

buna ziua!
familie monoparentala, 3 frati, acum 2 ani a decedat parintele, din lipsa de timp am mers la un notar s-am facut o hartiuta precum ca ne recunoastem ca si mostenitori, urmand sa facem succesiunea in cursul anului, 2 pastram legatura, cel plecat in afara nu mai dam de el de 1 an si ceva, nici el nu ne-a mai contactat, nici la telefon, nici pe facebook, vrem sa facem succesiunea, sa vindem sau sa ramana in casa parinteasca care vrea, cum putem proceda?
toti 3 ati facut acceptare de succesiune sau numai dumneavoastra?
daca nu dati de el.....numai prin instanta se poate realiza partajul. Nu e necesara prezenta lui pentru realizarea partajului.
Sunati la Ambasada, la Consulat....sa nu fi patit ceva omul.....
toti, certificat de calitate de mostenitor, am scris la ambasada, dar nu avem ultima adresa
Așteptați pana apare sau mergeți la instanta sa va judecați.
de 1 an si ceva tot asteptam, daca vreau sa cumpar partea, cum procedez?
mergem in instanta sa ne judecam, si care-ar fi sentinta?