Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pasaport minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pasaport minor

Buna ziua,vin la dvs cu urmatoarea intrebare
Am incredintare minor pe vechiul cod ,tatal nu a mai deschis alta actiune din 2009.
Vreau sa ies cu minorul din tara in vacanta ,e necesar sa am acordul tatalui?
Multumesc!
Nu, cel puțin în Europa puteți pleca cu minorul.