Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Produs livrat lovit
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Produs livrat lovit

Buna seara!
Am cumparat un frigider si am optat pentru transportul gratuit oferit de firma respectiva. Dupa livrare, adica la vreo 10 min. dupa ce a plecat masina care mi-a livrat frigiderul, am constatat ca acesta are o lovitura in usa din fata destul de adanca si vizibila. Am sunat inapoi la firma si mi-a spus ca este vina mea ca nu am verificat produsul la livrare. Ce pot sa fac sa inlocuiesc produsul defect ?
Sesizati oficial comerciantul ca dupa livrare,dupa ce ati despachetat produsul ati constatat ca acesta prezinta lovituri provenite de la manipulare sau de la transport