Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Contributii datorate de catre un administrator bloc PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Contributii datorate de catre un administrator bloc PFA

buna ziua, doresc sa stiu ce contributii datoreaza un administrator de bloc care isi desfasoara activitatea pe PFA?lunar incaseaza 250 lei pe luna ,avand doua scari respeactiv 250 pentru fiecare scara .total 500 lei lunar .multumesc,:frantic::frantic:
Buna ziua,

Administratorul care are calitatea de PFA, NU i se va retine contributii de catre asociatie, deoarece isi plateste singur contributiile la stat. Pe dvs. tot ce va intereseaza este sa isi desfasoare activitatea de administrare corect si conform contractului de prestari servicii incheiat cu PFA-ul.