Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Constituire firma de produse fito-sanitare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Constituire firma de produse fito-sanitare

Un salariat inginer agronom al unei Directii Judetene pentru Agricultura poate sa se asocieze familial pentru comercializarea de produse fito-sanitare? Am o matusa care este inginer agronom si impreuna cu aceasta vrem sa facem o asociatie familiala cu acest profil. Ea mi-a spus ca nu poate pentru ca este salariat de stat. Multumesc anticipat pentru raspunsuri.
nu stiu dk este legal sau nu dar majoritatea de la directile sanitar veterinare au si o afacere in domeniu,se pare ca ar fi o portitza,va sfatuiesc sa o cutati .;)