Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Recuperare cheltuieli judecata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Recuperare cheltuieli judecata

In data de 20.07.2013 am castigat un proces, cu plata unei sume reprezentand cheltuieli de judecata. Respectivul nu mi-a platit nici pana azi suma respectiva. Mai pot recupera suma, eventual chiar prin judecata?
Luati legatura cu un executor judecatoresc caruia sa ii prezentati documentele.
Trebuie sa discutati cu un executor judecatoresc. Este posibil ca dreptul la executare sa fie prescris. Prescriptia curge de la data la care a ramas definitiva hotararea.