Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

succesiune

Buna ziua.
Suntem 4 verisori, iar in urma sucesiunii dupa bunicii decedati s-a impartit totul in 4 parti. Parintii nostri au decedat inaintea bunicilor. Eu cu fratele meu vrem sa facem partajul dar nu am ajuns la nici o intelegere cu ceilati 2 verisori care sun si ei frati. Ce am putea face in continuare?
Puteti apela la un mediator. Participati, daca toti sunteti de acord, la o sedinta de mediere, pentru identificarea nevoilor si intereselor reale ale tuturor. Mediatorul va poate ajuta. Odata ajunsi la un acord, o intelegere, se poate merge la notar pentru efectuarea partajului succesoral.
Buna ziua,
Daca nu cadeti la o intelegere in fata unui notar atunci mergeti in fata instantei invocand art. 1143 C.Civ.

[interventie moderator : delete partial - denigrare categorie profesionala]
trandafir2, moderator