avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 563 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Iesire la pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Iesire la pensie

Buna ziua,
Va rog frumos sa-mi spuneti toate variantele de iesire la pensie (anticipat, anticipat partial cu sau fara penalizare si cat este penalizarea, de varsta). Femeie 13 august 1960, vechime 37 ani 1 luna, dintre care 9 ani si 1 luna grupa a II-a 100%.
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 16:11, 28 Septembrie 2016
Vad ca ne puneti la incercare.
Faceti testari cu noi.
In una din postari sunteti nascuta in 21/11/1960
In alta 27/07/1960
Odata ati lucrat in grupa I
Altadata atiw lucrat in grupa II
Hoatarati-va care sunt datele reale.
Buna ziua. In acest ultim mesaj v-am rugat sa-mi spuneti detalii despre iesirea la pensie a unei colege de serviciu. Eu sunt cea nascuta in 21.11.1960. Celelalte intrebari pe care vi le-am adresat sunt pentru colege de serviciu. Va multumesc.
Limita de varsta la 57 ani 4 luni.
Pensie anticipata(fara penalizare) la 56 ani si 10 luni.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Iesire la pensie CameliaGh CameliaGh Buna ziua, Va rog frumos sa-mi spuneti toate variantele de iesire la pensie (anticipat, anticipat partial cu sau fara penalizare si cat este penalizarea, de ... (vezi toată discuția)
Pensie mileaG mileaG Buna ziua. M-ar interesa sa stiu daca soacra mea in varsta de 57 ani (impliniti) se poate pensiona anticipat fara penalizare. Si daca totusi ar fi penalizata ... (vezi toată discuția)
Pensionare kero kero Femeie nascuta in 15 aprilie 1960, am 10 ani % in grupa I. Va rog respectos sa-mi spuneti cand ma pot pensiona. Multumesc anticipat (vezi toată discuția)