Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Iesire la pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Iesire la pensie

Buna ziua,
Va rog frumos sa-mi spuneti toate variantele de iesire la pensie (anticipat, anticipat partial cu sau fara penalizare si cat este penalizarea, de varsta). Femeie 13 august 1960, vechime 37 ani 1 luna, dintre care 9 ani si 1 luna grupa a II-a 100%.
Va multumesc.
Vad ca ne puneti la incercare.
Faceti testari cu noi.
In una din postari sunteti nascuta in 21/11/1960
In alta 27/07/1960
Odata ati lucrat in grupa I
Altadata atiw lucrat in grupa II
Hoatarati-va care sunt datele reale.
Buna ziua. In acest ultim mesaj v-am rugat sa-mi spuneti detalii despre iesirea la pensie a unei colege de serviciu. Eu sunt cea nascuta in 21.11.1960. Celelalte intrebari pe care vi le-am adresat sunt pentru colege de serviciu. Va multumesc.
Limita de varsta la 57 ani 4 luni.
Pensie anticipata(fara penalizare) la 56 ani si 10 luni.