Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... problema la biroul de credit
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

problema la biroul de credit

Buna, sunt inregistrat la biroul de credit din cauza unui credit din trecut si acel credit este achitat (fara girant). In prezent sunt la o alta banca la care nu am nici o restanta iar la acest credit exista si un girant. Problema este ca girantul acum este si el inregistrat la biroul de credit.Este normal sa fie inregistrat si girantul daca el nu a participat la ''greseala'' mea din trecut?
Puteti incerca sa mergeti la banca la care ati avut primul credit, cel achitat dar datorita caruia sunteti inscrisa in biroul de credit, si sa aveti o discutie cu directorul bancii respective pentru ca acesta sa solite biroului de credit scoaterea dumneavoastra din evidentele lor, dat fiind faptul ca acel credit a fost achitat. Uneori astfel de demersuri au succes.