avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 583 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... conditii acordare concediu medical
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

conditii acordare concediu medical

Buna seara,
Am o nelamurire referitor la acordarea concediului medical.Am revenit din Cic pe data de 08,09,2016 si sunt din nou insarcinata in 5 luni . M a inregistrat in revisal cu data de 09.09.2016 si acum vreau sa-mi iau concediu medical de la data de 03,10.2016 pana este gata dosarul de risc maternal. Este posibil asa ceva sau trebuie sa am lucrata o luna de zile de cand am revenit?
Multumesc pentru raspuns !

Alte discuții în legătură

Concediul medical dupa cic ContSters68274 ContSters68274 In data de 6oct 2009 am revenit la serviciu dupa cic.In data de 10 oct 2009 mi s-a spus ca firma nu are activitate 5 zile si toti angajatii trebuie sa isi ia ... (vezi toată discuția)
Acordare concediu risc maternal crsulici crsulici Buna ziua, M- am intors la serviciu pe data de 08.09.2016 si sunt din nou insarcinata in 4 luni. Din data in care imi face decizia de revenire din Cic pot ... (vezi toată discuția)
In cat timp trebuie sa anunt la servici ca sunt insarcinata? adela05 adela05 Exista vreun termen legal in care sunt obligata sa anunt la servici ca sunt insarcinata? Eu am deja 13 saptamani si nu am anuntat, deoarece vroiam sa trec cu ... (vezi toată discuția)