Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Liberare conditionata si transfer in Romania
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Liberare conditionata si transfer in Romania

are 3 ani jumate condamnare,a facut 1an si 3luni,ce trebuie sa faca pentru a iesi mai repede din puscarie??
~ Conținut șters la cerere ~
Ieșirea la munca ajuta.

Depinde și pe ce lege a fost condamnat.

Pe noua lege e mai greu cu liberarea conditionata.
Ar fi bine sa mergeți sa consultați avocat pentru a va lamuri mai exact deoarece sunt mai multe aspecte de analizat.
condamnarea o are in italia,dar a cerut transfer in romania pentru a-si continua pedeapsa.aici cat va mai face din pedeapsa?daca acolo se va da indulto,el va mai beneficia fiind in romania?
xeniacristodulu, utilizator
Cazul e atipic.
E o chestiune legata de legea aplicabila.
Sa vina mai repede în România ca sa poată fi evaluat de comisie.
Dacă vine prea târziu șansele scad dramatic.
va rog,pute-ti sa-mi spune-ti cat dureaza sa-l transfere,actele sunt depuse,va multumesc