Forum Discuţii juridice Executare silită Recuperare datorie pe firma cu administratorul in ...
Discuție deschisă în Executare silită

Recuperare datorie pe firma cu administratorul in afara tarii

Buna seara,

Azi m-am trezit cu o hartie de la o firma de recuperari care incearca sa recupereze o datorie de 2 luni la o firma de telefonie mobila care a fost facuta in 2010 -2011.
Hartia a venit pe numele administratorului care este cetatean strain care a plecat din tara in 2011 si nu mai este de gasit. Mentionez ca a plecat si cu o suma de bani din firma. Hartia a venit la domiciliul meu intrucat aici era sediul firmei.
Ce pot face in aceste conditii ?
Multumesc anticipat
Dvs aveti vreun rol in firma, ati semnat in numele firmei contractul de telefonie ? Daca nu, nu aveti nimic de facut.
Multumesc pentru raspuns. Am fost asociat si angajat. Nu imi amintesc exact de cine a fost semnat acel contract in urma cu mai bine de 8 ani