Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... competenta teritoriala autodenunt infractiune ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

competenta teritoriala autodenunt infractiune savarsita prin internet?

care este competenta teritoriala in caz de autodenunt infractiune prin internet?

Am formulat o plangere penala despre care procurorii au zis in ordonanta de clasare ca "fapta nu exista" si "plangerea e nefondata" ceea ce inseamna ca au probe iar eu am savarsit Falsul in declaratii prin declaratii mincinoase si Inducerea in eroare a organelor judiciare prin falsificarea probelor

Aceasta plangere am depus-o prin email. Carui parchet ii revine competenta teritoriala?

Fiindca Falsul in declaratii prin declaratii mincinoase si Inducerea in eroare a organelor judiciare devin infractiuni tehnic cand e introdusa plangerea, locul infractiunii e parchetul unde a fost introdusa plangerea deci competenta teritoriala o are parchetul de pe langa judecatoria din municipiul acelui judet
Va admit. Felicitari pentru perseverenta!

eusaisapte a scris:

care este competenta teritoriala in caz de autodenunt infractiune prin internet?

Am formulat o plangere penala despre care procurorii au zis in ordonanta de clasare ca "fapta nu exista" si "plangerea e nefondata" ceea ce inseamna ca au probe iar eu am savarsit Falsul in declaratii prin declaratii mincinoase si Inducerea in eroare a organelor judiciare prin falsificarea probelor

Aceasta plangere am depus-o prin email. Carui parchet ii revine competenta teritoriala?