avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 196 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... competenta teritoriala autodenunt infractiune ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

competenta teritoriala autodenunt infractiune savarsita prin internet?

care este competenta teritoriala in caz de autodenunt infractiune prin internet?

Am formulat o plangere penala despre care procurorii au zis in ordonanta de clasare ca "fapta nu exista" si "plangerea e nefondata" ceea ce inseamna ca au probe iar eu am savarsit Falsul in declaratii prin declaratii mincinoase si Inducerea in eroare a organelor judiciare prin falsificarea probelor

Aceasta plangere am depus-o prin email. Carui parchet ii revine competenta teritoriala?

Cel mai recent răspuns: sierra , utilizator 00:48, 28 Decembrie 2021
Fiindca Falsul in declaratii prin declaratii mincinoase si Inducerea in eroare a organelor judiciare devin infractiuni tehnic cand e introdusa plangerea, locul infractiunii e parchetul unde a fost introdusa plangerea deci competenta teritoriala o are parchetul de pe langa judecatoria din municipiul acelui judet
Va admit. Felicitari pentru perseverenta!

eusaisapte a scris:

care este competenta teritoriala in caz de autodenunt infractiune prin internet?

Am formulat o plangere penala despre care procurorii au zis in ordonanta de clasare ca "fapta nu exista" si "plangerea e nefondata" ceea ce inseamna ca au probe iar eu am savarsit Falsul in declaratii prin declaratii mincinoase si Inducerea in eroare a organelor judiciare prin falsificarea probelor

Aceasta plangere am depus-o prin email. Carui parchet ii revine competenta teritoriala?



~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Unde depun plangere penala pentru marturie mincinoasa ? mouz mouz Buna seara , Am fost anuntat de catre mama mea ca : un\\" prieten de familie \\" care se tine de 3 -4 ani dupa ea , a fost la parchet si pe langa numele ... (vezi toată discuția)
Denunt calomnios pandau pandau buna ziua! incep prin a sp ca am depus o sesizare la dna pentru o fapta care constitue infractiune . aceasta nu a fost de compententa celor de la dna si a ... (vezi toată discuția)
Marturie mincinoasa ciurli_si_burli ciurli_si_burli In cazul in care procurorul de sedinta considera ca un martor a depus marturie mincinoasa intr-o cauza penala si spune verbal articolul de lege si ca martorul ... (vezi toată discuția)