avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 501 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de munca

Am susinut eamen pentru functia de director medical .Conducerea spitalului nu este de acord cu semnarea contractului de munca cu 7 ore cum este legal conf legii 870/2015. Va rog sa- mi spuneti care sunt pasii de urmat pentru a obtine acest drept .Eu nu vreau sa semnez contractul cu spitalul pentru 8 ore avand in vedere ca am si activitate medicala in cadrul spitalului .Managerui.si juristul spitalului nu vor sa-mi acorde acest drept .
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:11, 9 Octombrie 2016
Ce motive invoca ?

Legea 870/2015 nu exista ....poate este vorba despre un alt act normativ .
Mesaj reeditat

@lili68
Dată post: Sambata, 8 Octombrie 2016, 21:50
Subiect: Contract de munca director medical


Ordinul MS 870 din 2004 reactualizat în 2015 director medical cu actitate medicala în spital contract de munca cu 7 ore ci nu cu 8 ore cum vrea managerul
Refuz să semnez contractul cu 8ore . Vă rog să-mi spuneți ce pot să fac

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Corelarea contractelor de garda ManuelaMuresan ManuelaMuresan Buna ziua, Am si eu o dilema in ceea ce priveste corelarea prevederilor OUG 57/2015 cu prevederile Ordinului MS 870/2004: pe de o parte avem 1. OUG 57/2015 ... (vezi toată discuția)
Interpretarea text de lege aurora_oprescu2009 aurora_oprescu2009 Potrivit Legii nr. 95/2006, conducerea spitalului este asigurata de manager si un comitet director, format din managerul spitalului, directorul medical, ... (vezi toată discuția)
Bioingineri cam_gav cam_gav Daca o persoana a fost incadrata pe post de bioinginer medical la un spital (pentru care ordinul 870-2004 prevede program de 7 ore ) si , in CIM a semnat ... (vezi toată discuția)