avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 226 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... sentinta definitiva
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

sentinta definitiva

Buna ziua,
Ce cale de atac exista in cazul in care mi-a fost comunicata sentinta definitiva prin neapelare?
Sentinta a fost apelata in termen fiind chiar inregistrata pe portal.
multumesc
Cel mai recent răspuns: Gabriel Klein Kiritescu , utilizator 09:26, 12 Octombrie 2016
Buna ziua,
Daca exista depus apelul va trebui sa va adresati instantei la care l-ati depus pentru lamurire.
Ce intelegeti prin: "... mi-a fost comunicata sentinta definitiva prin neapelare?"
Cine v-a comunicat aceasta sentinta?
Ca sa fie legalizata o sentinta, cei interesati trebuie sa depuna o taxa de timbru de 5 lei pentru fiecare exemplar, sa formuleze o cerere si sa depuna copie de pe sentinta.
Daca nu ati depus dumneavoastra aceste acte inseamna ca poate sa fie si o infractiune de fals.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plangere contraventionala respinsa- cand pot sa predau permisul? mirey0304 mirey0304 Buna ziua, In luna mai anul acesta mi-a fost retinut permisul de conducere. am depus contestatie impotriva procesului verbal si mi s-a inapoiat ... (vezi toată discuția)
Hotarare definitiva Gheorgheni Alina G Gheorgheni Alina G Unde si cui ma adresez ca o hotarare sa fie definitiva? Mi-a fost comunicata, astept 15 zile sa treaca termenul de apel si devine definitiva prin neapelare si ... (vezi toată discuția)
Definitivare sentinta de divort kzsi77 kzsi77 Buna ziua, Am primit sentinta de divort plina cu greseli. Am solicitat corectarera acesteia, am si primit comunicarea privind admiterea cererii de indreptare ... (vezi toată discuția)