Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... sentinta definitiva
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

sentinta definitiva

Buna ziua,
Ce cale de atac exista in cazul in care mi-a fost comunicata sentinta definitiva prin neapelare?
Sentinta a fost apelata in termen fiind chiar inregistrata pe portal.
multumesc
Buna ziua,
Daca exista depus apelul va trebui sa va adresati instantei la care l-ati depus pentru lamurire.
Ce intelegeti prin: "... mi-a fost comunicata sentinta definitiva prin neapelare?"
Cine v-a comunicat aceasta sentinta?
Ca sa fie legalizata o sentinta, cei interesati trebuie sa depuna o taxa de timbru de 5 lei pentru fiecare exemplar, sa formuleze o cerere si sa depuna copie de pe sentinta.
Daca nu ati depus dumneavoastra aceste acte inseamna ca poate sa fie si o infractiune de fals.