Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Presedinte Asociatie de Proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Presedinte Asociatie de Proprietari

Buna ziua,
As dori sa stiu daca sotul meu poate fi presedinte al Asociatiei de Proprietari in urmatoarele conditii: apartamentul a fost cumparat de mine prin credit la banca in mai 2008 si noi ne-am casatorit in iunie 2008. El practic nu figureaza in contractul de vanzare-cumparare.

Multumesc
Nu, nu poate fi presedinte al asociatiei de proprietari. Asa cum prevede legea 230/2007 membrii comitetului executiv (inclusiv presedintele) sunt alesi in adunarea generala dintre proprietarii membri ai asociatiei de proprietari.