Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... notificare de plata
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

notificare de plata

buna seara
in mai 2012 am facut un credit la banca(credit nevoi personale) in valoare de 4500 lei si nu l-am mai putut achita ultima suma depusa a fost in feb. 2013
astazi am primit iar de la kruk o notificare in care imi spunre ca datorez suma firmei de asigurari care a platit bancii creditul...firma de asigurari a platit creditul in ian 2013.in notificare imi spune ca este ultima incercare amiabila in caz contrar se va transfera dosarul catre un executor judecatoresc unde imi va scoate bunurile mobile si imobile la licitatie...eu nu detin nimic pe numele meu..ce imi pot face in afara de poprire pe salariu?casa este a parintilor?datoria nu este cumva prescrisa?multumesc
razvan22, utilizator
Buna ziua !

Cand se termina graficul de rambursare?

Cand a fost cesionata aceasta datorie ?

cei de la banca a facut scadenta anticipata in dec 2012 iar asiguratorul a platit in ianuarie 2013...acum asiguratorul a cesionat creanta catre kruk prin 2013....eu am facut ultima plata catre banca in feb 2012...si din 2013 tot primesc notificari
Ma refeream cand se termina scadenta creditului dumneavoastra,nu cand a fost declarat scadent anticipat ?

Data exacta a cesiuni,mai exact luna ?
ContSters407900, utilizator
nu stiu ce mai conteaza graficul cat a fost declarata scadenta anticipat..

depuneti contestatie la executare si invocati prescriptia.
Daca veti fi totusi executat silit, veti avea poprire pe salariu si atat.