avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 216 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Modificare fisa post functionar public
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Modificare fisa post functionar public

Fisa postului unui functionar public se modifica prin completarea de noi atributii si retragerea altora. Este necesar emiterea unei dispozitii pentru aprobarea acesteia sau doar intocmirea si semnarea ei de ambele părți?
Vă multumesc!
Cel mai recent răspuns: cata32 , utilizator 12:50, 3 Noiembrie 2016
este suficienta intocmirea unei noi fise a postului.
Vă multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Anexa la fisa de post krisstta krisstta Sunt functionar public intr-o institutie din administratia publica. Doresc sa supun atentiei dvs. urmatoarea situatie: - in cadrul unei directii sunt doua ... (vezi toată discuția)
Modificari in lista sarcinilor din fisa postului PEOPLE MANAGEMENT PEOPLE MANAGEMENT Buna ziua. Se doreste modificare unor puncte din fisa de post deoarece unele atributii nu-si mai au folosul in cadrul departamentului si adaptarea altor ... (vezi toată discuția)
Fisa postului unui functionar public mirelay mirelay Vreua sa stiu ce se poate intreba daca refuzi sa semnezi fisa postului avand in vedere ca atunci cand am dat concurs am dat pe atributii de urbanism, acum ... (vezi toată discuția)