Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... director economic srl si inspector financiar-contabil ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

director economic srl si inspector financiar-contabil primarie

Buna ziua,
As vrea sa stiu daca pot exercita functia de director economic la un srl si inspector fianciar-contabil la primarie.
Din cate stiu conform art.96 alin.1, L.161 intervine incompatibilitatea.
Ce credeti, inteleg gresit?
Multumesc!
Aveti dreptate, intervine incompatibilitatea.