Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Mutare alocatie de pe card la posta!
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Mutare alocatie de pe card la posta!

Buna ziua ! Pana in aceasta luna am primit alocatia copilului pe un card de debit de la o banca. Acum am revenit in tara,am un domiciliu stabil si doresc sa o primesc prin Posta Romana. Va rog sa-mi spuneti unde trebuie sa ma adresez si care este procedura pentru a face aceasta modificare? Va multumesc si va doresc o zi frumoasa !
Faceti o cerere catre cei care vireaza aceasta alocatie in care le mentionati ca doriti sa primiti alocatia prin mandat postal.
La AJPIS - Agentia Judeteana pentru Plati si Inspectie Sociala - in raza careia aveti domiciliul sau resedinta.
Am mutat bani de pe card prin posta dar e adoua luna in care nu primesc bani

Aurel Fleancu a scris:

Faceti o cerere catre cei care vireaza aceasta alocatie in care le mentionati ca doriti sa primiti alocatia prin mandat postal.

Lazar alexandra, utilizator
Mergeti la AJPIS si vedeti ce se intampla cu banii.