avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 669 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Mutare alocatie de pe card la posta!
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Mutare alocatie de pe card la posta!

Buna ziua ! Pana in aceasta luna am primit alocatia copilului pe un card de debit de la o banca. Acum am revenit in tara,am un domiciliu stabil si doresc sa o primesc prin Posta Romana. Va rog sa-mi spuneti unde trebuie sa ma adresez si care este procedura pentru a face aceasta modificare? Va multumesc si va doresc o zi frumoasa !
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 20:13, 3 Septembrie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Faceti o cerere catre cei care vireaza aceasta alocatie in care le mentionati ca doriti sa primiti alocatia prin mandat postal.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
La AJPIS - Agentia Judeteana pentru Plati si Inspectie Sociala - in raza careia aveti domiciliul sau resedinta.
Am mutat bani de pe card prin posta dar e adoua luna in care nu primesc bani



Aurel Fleancu a scris:

Faceti o cerere catre cei care vireaza aceasta alocatie in care le mentionati ca doriti sa primiti alocatia prin mandat postal.

Ultima modificare: Luni, 3 Septembrie 2018
Lazar alexandra, utilizator
Mergeti la AJPIS si vedeti ce se intampla cu banii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Decizie privind suspendarea platii indemnizatie crestere copil! Corina271 Corina271 Buna ziua,am primit acasa un plic in care imi spune ca imi suspenda indemnizatia de crestere a copilului incepand cu data de 05.08.2015. Intrebarea e de ce ... (vezi toată discuția)
Alocatia copilului pe card dsmihalea dsmihalea Buna ziua In urma cu un an si jumatate am facut un card visa electron la Raiffaisen Bank pentru a lua alocatia copilului.Acum nu mai sunt multumita pentru ... (vezi toată discuția)
Bani in plus pe card Geo georgy Geo georgy Buna ziua.in data de 10.07.2018 in ziua cand intra alocatia pe card am gasit o sumă mai mare decât alocatia. La specificație era scris Agenția județeană ... (vezi toată discuția)