avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 656 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Angajare contabil
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Angajare contabil

Buna ziua! Am terminat facultatea de Stiinte economice- finante banci dar momentan sunt contabila la o firma. nu am facut CECCAR-ul .. o prietena si-a deschis un srl si isi tine ea contabilitatea primara. are doar un angajat.
Pot sa ma angajez la ea doar pentru a face bilantul, adica pe o perioada scurta de o luna?
Declaratiile lunare privind contributiile catre stat poate sa le faca ea sau trebuie un contabil cu studii superioare?
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: adriana11 , utilizator 22:37, 3 Noiembrie 2016
Bineinteles. Angajarea se poate face si cu fractie de norma.

Poate apela si la un membru CECCAR (persoana fizica sau juridica) sa-i intocmeasca bilantul.
Multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contabilitate ca economist sopis sopis Pot tine contabilitatea la firme doar cu diploma de economist ? Daca da, in ce conditii ? (vezi toată discuția)
Cine poate tine contabilitatea intr-un srl? Marius_Ang Marius_Ang Cine poate tine contabilitatea intr-un SRL? Care este minimul de studii cerut? (Intreb pentru ca am auzit de la cineva ce face studii economice ca doar ... (vezi toată discuția)
Contabil cu drept de semnătură ContSters452147 ContSters452147 Salutare! Un prieten care deține o firmă mi-a cerut ajutorul și nu știu cum să îi răspund. Dacă acesta nu are facultate și urmează un curs de ... (vezi toată discuția)