Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Angajare contabil
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Angajare contabil

Buna ziua! Am terminat facultatea de Stiinte economice- finante banci dar momentan sunt contabila la o firma. nu am facut CECCAR-ul .. o prietena si-a deschis un srl si isi tine ea contabilitatea primara. are doar un angajat.
Pot sa ma angajez la ea doar pentru a face bilantul, adica pe o perioada scurta de o luna?
Declaratiile lunare privind contributiile catre stat poate sa le faca ea sau trebuie un contabil cu studii superioare?
Multumesc.
Bineinteles. Angajarea se poate face si cu fractie de norma.

Poate apela si la un membru CECCAR (persoana fizica sau juridica) sa-i intocmeasca bilantul.
Multumesc!