avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 669 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... ce trebuie sa mentionez intr o contestatie pt ridicare ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

ce trebuie sa mentionez intr o contestatie pt ridicare permis ?

Mi s -a retinut permisul pt neacordare prioritate la treecerea de pietoni.
Consider ca masura a fost abuziva pt ca pietonul nu era pe trecere si am fost refuzata atunci cand am cerut proba video
Cel mai recent răspuns: Adrian ALBU , Avocat 00:57, 3 Noiembrie 2016
Trebuie sa mentionati toate nemultumirile dvs. fata de procesul verbal de contraventie
Buna seara,
Trebuie sa scrieti ceea ce considerati ca este neadevarat inserat in procesul verbal de contraventie.
Erați singur în mașină?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Permis retinut pentru neacordare prioritate Anton25 Anton25 astazi 10-11-2011 mi sa retinut permisul de conducere,pe motiv de neacordare prioritate la pietonii.Sa intamplat astfel: eram pe a doua banda iar pe prima ... (vezi toată discuția)
Contestare pv pentru neacordarea de prioritate pe trecerea de pietoni. am șanse de câștig dacă nu e completat la secțiunea martori? DannielS DannielS Am fost oprit de catre un echipaj de politie rutiera cu pretextul ca nu am acordat prioritate pietonilor pe trecere. Pe trecere nu se aflau pietoni si nici ... (vezi toată discuția)
Autobuz oprit pe jumătatea trecerii de pietoni, ... Petri75 Petri75 Autobuz oprit în coloană pe jumătatea trecerii de pietoni, 3 benzi pe sens. Reținere permis pentru 60 zile, neacordare prioritate la trecerea de pietoni, ... (vezi toată discuția)