Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Instiintare pentru recuperare restanta
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Instiintare pentru recuperare restanta

Buna seara.am o datorie la intretinere de 4000 lei.Lunar am dar cate 300 iar de 3 luni achit cate 600lei.In urma cu doua luni am primit o instiintre de recuperare a datorie in caz ca nu achit suma in 10 zile de la primirea instiintarii.as dori sa stiu daca ma poate da in judecata in situati in care eu lunar am cotizat cu o suma modica.multumesc anticipat.seara placuta.
Din partea cui a venit aceasta instiintare de recuperare a datoriei?
Din moment ce dvs. achitati lunar si doriti sa va achitati datoria la intretinere, nu aveti de ce sa va ingrijorati!
Buna seara.imi cer scuze...instiintarea am primito din partea asociatiei blocului.
Pentru a indeparta situatii neplacute=actionarea in instanta,instituire privilegiu imobiliar,negociati incheierea de angajament de plata
Succes 1
Multumesc.