Forum Discuţii juridice Achiziţii publice lamurire negociere contract fara anunt seap
Discuție deschisă în Achiziţii publice

lamurire negociere contract fara anunt seap

In data de 26.11.2013 am semnat un contract de modernizare si extindere a unei constructii. In timpul desfasurarii lucrarilor , precum si acum solutiile tehnice au fost modificate. Conform art 122 OUG 34 lit i. se poate face negocierea fara publicare anunt. Intre timp a aparut legea 98/2016 cu art 104 care inlocuieste art 122 oug 34 cu unele modificari. Va rugam sa ne lamuriti daca pentru o negociere fara publicare anunt la acelasi contract trebuie sa respectam legea nr 34/2006 art 122 sau legea 98/2016. va multumim
Acum se vor respecta prevederile Legii nr.98/2016