avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 316 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... ''Datorie'' la banca
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

''Datorie'' la banca

Am primit de la o firma de recuperare ca am de plata 37000 lei in 12 rate egale.eu nu am luat acesti bani. Ce e de facut?
Cel mai recent răspuns: cyan , moderator 16:26, 11 Noiembrie 2016
Cereți-le să vă explice de unde provine datoria aceea, cine ce a împrumutat și când.

Dacă știți că nu ați împrumutat nimic e posibil să fiți victima unui fals, adică altcineva să fi luat credit în numele dvs. falsificându-vă datele. Și atunci trebuie să vă adresați poliției. Dar mai întâi cereți-le explicații recuperatorilor.
Daca nu ati facut creditul puteti depune plangere la politie.

Daca ati luat creditul si induceti in eroarere organele judiciare veti raspunde penal.

pana in prezent nu ati primit niciun plic de la banca pe numele dumneavoastra?
Nu.
Pana sa solicitati un sfat pe forum ati contactat banca sau firma de recuperare sa va informati despre ce este vorba?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Credit cu acte false ionutdj ionutdj buna ziua am si eu o problema care ma macina foarte rau, si anume in anul 2011lucrand la casa unei cunostinte, acesta auzinduma ca ma descurc foarte greu cu ... (vezi toată discuția)
Probleme cu banca si firma de recuperare creante. ionutradut ionutradut Buna ziua, In anul 2010 am solicitat o refinantare la un credit de nevoi personale ,data scadenta fiind 15 ale fiecarei luni.In luna iulie ,pe data de ,12 am ... (vezi toată discuția)
Contract de împrumut 84mry 84mry Am făcut un contract de împrumut autentificat la notar și nu am putut Restitui împrumutul prin care este girat cu imobil. S-a făcut contestație ... (vezi toată discuția)