Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... ''Datorie'' la banca
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

''Datorie'' la banca

Am primit de la o firma de recuperare ca am de plata 37000 lei in 12 rate egale.eu nu am luat acesti bani. Ce e de facut?
Cereți-le să vă explice de unde provine datoria aceea, cine ce a împrumutat și când.

Dacă știți că nu ați împrumutat nimic e posibil să fiți victima unui fals, adică altcineva să fi luat credit în numele dvs. falsificându-vă datele. Și atunci trebuie să vă adresați poliției. Dar mai întâi cereți-le explicații recuperatorilor.
Daca nu ati facut creditul puteti depune plangere la politie.

Daca ati luat creditul si induceti in eroarere organele judiciare veti raspunde penal.

pana in prezent nu ati primit niciun plic de la banca pe numele dumneavoastra?
Nu.
Pana sa solicitati un sfat pe forum ati contactat banca sau firma de recuperare sa va informati despre ce este vorba?