Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Solicitare copie proiect gaz
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Solicitare copie proiect gaz

Buna, am cumparat un apartament si vechiul proprietar nu mi-a dat proiectul de gaz. Am depus o cerere de solicitare a proiectului de gaz la furnizorul de gaz si mi s- a raspuns ca nu am in baza de date proiectul de gaz (fara sa se specifice motivul pt care nu il au). Din surse neoficiale am aflat ca nu se gaseste (s-a pierdut). Intrebarea mea este: cum procedez mai departe? Ei au obligatia, ca la solicitarea mea, sa imi furnizeze o copie dupa proiectul de gaz? Ce se intampla daca nu o gasesc (este pierduta)? Multumesc anticipat
Depuneti o petitie la ANRE.