avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 607 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Solicitare copie proiect gaz
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Solicitare copie proiect gaz

Buna, am cumparat un apartament si vechiul proprietar nu mi-a dat proiectul de gaz. Am depus o cerere de solicitare a proiectului de gaz la furnizorul de gaz si mi s- a raspuns ca nu am in baza de date proiectul de gaz (fara sa se specifice motivul pt care nu il au). Din surse neoficiale am aflat ca nu se gaseste (s-a pierdut). Intrebarea mea este: cum procedez mai departe? Ei au obligatia, ca la solicitarea mea, sa imi furnizeze o copie dupa proiectul de gaz? Ce se intampla daca nu o gasesc (este pierduta)? Multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: Ioan Petru Butariu , Contabil 14:24, 10 Noiembrie 2016
Depuneti o petitie la ANRE.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Proiect de gaz Alinalis Alinalis Buna ziua, De curand am cumparat un apt. iar la momentul respectiv proprietarul mi-a zis ca nu are proiectul de gaz, dar ca pot cere o copie de la EON. Am ... (vezi toată discuția)
Pot taia teava de gaze veche Broscutza22 Broscutza22 Stimate cominitate. Locuiesc intr-un bloc unde toti locatarii sunt contorizati individual la reteaua de gaze. Administratorul sustine ca pentru a taia teava ... (vezi toată discuția)