avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 293 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... concesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

concesiune

Buna.
Doresc sa preiau concesiunea unui teren pentru casa, teren care se afla in alt judet decit cel in care am adresa din CI.
Dupa preluarea concesiunii eu imi voi schimba CI cu adresa concesiunii(unde urmeaza sa locuiesc)
Pentru ca constructia viitoare doresc sa fie proprietatea mamei mele (eu si ea avind aceeasi adresa) , va trebui sa preia ea concesiunea,sau pot s-o preiau eu si sa construiesc pe numele ei?
Multumesc de raspuns.

Alte discuții în legătură

Teren concesionat orelly orelly Buna ziua, ma poate ajuta cineva, doresc sa cumpar un teren concesionat de la o persoana fizica care a participat la licitatie in 2002, si sunt curios daca imi ... (vezi toată discuția)
Constructii pe teren, luciu de apa Dinu_22 Dinu_22 Buna ziua, Detin un teren situat in apropierea Bucurestiului, in apropierea unui lac. Detalii teren: terenul are deschidere de aproximativ 20 ml la un ... (vezi toată discuția)
Constructie casa paolopaolo paolopaolo Pe un teren se afla casa parintilor construiuta cu autorizatie de constructie in 1985. La data respectiva terenul casei era de 250 m patrati ,loc obtinut in ... (vezi toată discuția)