Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Cod caen comercializare lemne de foc
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Cod caen comercializare lemne de foc

Buna ziua,

Infiintez un srl si intrebarea mea este:
Pt comercializare lemne de foc e potrivit codul caen 1629?

Astazi am fost la onrc olt si mi-a zis ca trebuie pus codul 4778 cu o specificatie pe declariatia de incepere a activitailor.

Multumesc
Codul CAEN corect pentru vanzare lemne de foc este 4799-Comert cu amanuntul efectuat in afara magazinelor, standurilor, chioscurilor si pietelor- aceasta clasa include printre altele"comertul cu combustibil(ulei pentru incalzit, lemne de foc ., etc.)livrate direct la domicililul clientilor"
Mihail Cazacioc, Consilier juridic
Multumesc de ajutor!

Am primit o amanare asa ca maine am timp sa verific. Astazi o doamna de la onrc mi-a spus ca tre sa pun 4673 cu specificatia mea"lemne de foc":).....nici ea nu stia singur

"lemne de foc" se gaseste in definirea codului caen 4799 din cartea aceea mare pe care o au ei la onrc sau........presupuneti?
Multumesc de ajutor!

Am primit o amanare asa ca maine am timp sa verific. Astazi o doamna de la onrc mi-a spus ca tre sa pun 4673 cu specificatia mea"lemne de foc":).....nici ea nu stia singur

"lemne de foc" se gaseste in definirea codului caen 4799 din cartea aceea mare pe care o au ei la onrc sau........presupuneti?
Nu presupun ci asa scrie si in cartea aia mare de la ONRC de care spuneti.
Eu l-am luat din lucrarea "CAEN-Clasificarea activitatilor din economia nationala-Caen rev.2-intrare in vigoare la 01.01.2008-Explicat si comentat- publicat de Editura Morosan in Colectia "Coduri Practice".
In aceasta lucrare este publicat integral Codul CAEN revizuit 2, nu cum circula el in forma prescurtata.
Pentru fiecare cod CAEN precizandu-se activitatile incluse si excluse.
Eu v-am dat informatia asa cum este precizata in codul CAEN 4799
Mihail Cazacioc, Consilier juridic
Multumesc:)