Forum Discuţii juridice Forumul specialiştilor - index al ... Parcare masini
Discuție deschisă în Forumul specialiştilor - index al legilor aplicabile unor cazuri din practica judiciară

Parcare masini

Buna seara,

Existe vreo lege care obliga detinatorii de masini, sa isi parcheze masinile in garaj?

Concret: in parcarea de la bloc, exista o persoana care are masina dar NU are carnet, deci nu o muta din locul respectiv (ocupa locul degeaba), exista o persoana care nu si-a mutat masina de vreo 5 ani, exista o persoana care are 2 garaje si 5 masini (dintre care 2-3 nu le muta cate 3-4 zile dar garajele nu le foloseste). Astfel unii ajungem sa ne parcam masina la 2-3 blocuri distanta din cauza acestor persoane. Ce s-ar putea face?
nemernicu91 a scris:

Buna seara,

Existe vreo lege care obliga detinatorii de masini, sa isi parcheze masinile in garaj?

Nu exista astfel de dispozitie