Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... calificativ contestat in contencios administrativ
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

calificativ contestat in contencios administrativ

Sunt profesor la un liceu.Comisia de reevaluare mi-a acordat calificativul bine pe care l-am contestat in contencios administrativ.Pe cine actionez in judecata?Comisia ,liceul?Va rog lamuriti-ma.
Verificati in legea 1 din 2011 ca liceul sa aiba personalitate juridica si astfel sa aiba si capacitate de a putea formula cererea impotriva acestuia.

Vedeti si in fisa de evaluare cine este trecut la antet.

Ca sa va asigurati puteti chema in judecata si liceul si eventual puteti chema si functionarul/functionarii care au contribuit la elaborarea actelor, art.16 din legea 554/2004.