Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Nota contabila pt.o amenda recuperata de la anaf?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Nota contabila pt.o amenda recuperata de la anaf?

Buna ziua
In anul 2015 am platit o amenda catre anaf cash,din casierie.
Am contestat in instanta si am castigat in 2016,anaf virandu-mi suma in cont current.
Cum inreg.acea suma avand in vedere ca nu este un venit ci o recuperarea a unei sume de bani platita in 2015.
Multumesc
pai.. 5121 la un cont de venituri.. neimpozabil asa cum si cheltuiala a fost nedeductibila..:D
Buna ziua! In ce baza v-a virat anaf banii? Ati facut demersuri?