Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

buna seara am o masina adusa din germania si vreau sa o inscriu in romania dar am popriri pe conturi de la o rata mai veche ,daca inscriu masina mi o poate executa silit multumesc
Buna ziua!

Sigur ca poate!

Cu stima.
daca inmatriculez o masina pe mine si dupa aceea fac contract de vanzare cumparare mi o mai poate executa silit..
am vandut masina cu contract de vanzare cumparare iar masina a ramas pe numele meu in evidenta fiscala iar eu in clitate de vanzator am niste popriri de un executor judecatoresc ,fac precizarea masina poate fi pusa sub sechestru daca cumparatoru nu a scos o din evidenta fiscala ,maina u a fost cu contract autentificat la notar .multumesc