avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 404 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

buna seara am o masina adusa din germania si vreau sa o inscriu in romania dar am popriri pe conturi de la o rata mai veche ,daca inscriu masina mi o poate executa silit multumesc
Cel mai recent răspuns: gabrielsolon , utilizator 18:18, 28 Iulie 2017
Buna ziua!

Sigur ca poate!

Cu stima.
daca inmatriculez o masina pe mine si dupa aceea fac contract de vanzare cumparare mi o mai poate executa silit..
am vandut masina cu contract de vanzare cumparare iar masina a ramas pe numele meu in evidenta fiscala iar eu in clitate de vanzator am niste popriri de un executor judecatoresc ,fac precizarea masina poate fi pusa sub sechestru daca cumparatoru nu a scos o din evidenta fiscala ,maina u a fost cu contract autentificat la notar .multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract de vanzare auto folosit gabrielsolon gabrielsolon buna seara ,am vandut un autoturism folosit cu contract vanzare cumparare descarcat model de pe net trebuie sa l mai inregisatrez la notar deci am predat ... (vezi toată discuția)
Vanzare masina fara contract, inmatriculare rares_turcu rares_turcu buna ziua in anul 2012 am vandut un jeep cu 6200 euro mam inteles cu cumparatoru sa ii dau certificatu masini cartea am retinuto eu fiind proprietar urmand ... (vezi toată discuția)
Inmatriculare masina anakyn anakyn cum se poate inmatricula o masina adusa din germania de x, x are contract vanzare cumparare cu germanul, si y a cumparat-o din ro de la x, problema e ca x a ... (vezi toată discuția)