Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... impozitarea pensiilor !
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

impozitarea pensiilor !

pana acum, pensiile pana in 1000 lei nu se impozitau..tot ce trecea de 1000 lei se supunea impozitarii. in viitor daca legea se modifica asa cum se vorbeste sa inteleg ca pensiile pana in 2000 lei nu se impoziteaza si tot ce trece de 2000 lei se supune impozitarii ..? eu asa inteleg ca ar trebui sa fie ..!e corect ? stie cineva ?
Intr-adevar, asa este cum spuneti dvs.. numai ceea ce va depasi 2000 lei va fi supus impozitarii.
Ramane doar de scris negru pe alb si de aprobat in parlament.