Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Recuperare taxa prima inmatriculare pentru un ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Recuperare taxa prima inmatriculare pentru un autoturism inscris in anul 2010

Buna ziua, as vrea sa stiu daca imi pot recupera taxa de prima inmatriculare la o masina pe care am adus-o din GERMANIA in sept. 2010 si am inmatriculat-o in octombrie 2010. Pentru ca am auzit mai multe variante: sa nu fi trecut 5 ani; doar cele inmatriculate dupa 2013 etc. Nu mi se pare corect, atata timp cat taxa nu a fost legala sa nu imi recuperez banii.
Va multumesc!
Se pot recupera toate taxele, din 2007 pana in prezent.