Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... obligativitatea de a deschide cont bancar pentru ...
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

obligativitatea de a deschide cont bancar pentru cabinet individual avocat

sintem persoana juridica, avem un spatiu inchiriat unui cabinet de avocatura; avocatul respectiv nu vrea sa nu furnizeze contul bancar, motivul invocat fiind acela ca un cabinet individual de avocat nu este obligat sa deschida cont bancar si, nu are cont bancar; am dori sa stim daca, intr--adevar cabinetel individuale de avocatura nu au obligatia de adeschide cont bancar la infiintare, multumim!
~ Conținut șters la cerere ~