Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... acordare spor registrator medical
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

acordare spor registrator medical

Buna ziua, doresc sa stiu daca in situatia mea ca registrator medical in cadrul Comp. Statistica, detasat pe Laboratorul de Anatomie Patologica ( din aceeasi institutie ) pentru introducerea rezultatelor in baza de date, pot beneficia de acel spor specific laboratorului mentionat mai sus, in conditiile in care buletinele de analize sunt patate de sange si altii reactivi utilizati in laborator. In decizia de detasare, scrie ca " imi voi desfasura activitatea in cadrul Lab. A-P " insa nu beneficiez de spor deoarece nu fac parte din personalul care lucreaz la morga , necropsii...conf Ord. 547/2010. va multumesc
Pe durata detaşării salariatul beneficiază de drepturile care îi sunt mai favorabile, fie de drepturile de la angajatorul care a dispus detaşarea, fie de drepturile de la angajatorul la care este detaşat.