Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Transport persoane in regim de inchiriere
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Transport persoane in regim de inchiriere

Buna ziua,

Detin o masina clasa business si intentionez sa fac transport persoane in regim de inchiriere, de exemplu, transport de la aeroport, transport dintr-un oras in altul, dintr-o tara in alta etc... Voi deschide un SRL pentru asta, am inteles ca pot folosi cod CAEN:
4932 Transporturi cu taxiuri si/sau
4939 Alte transporturi terestre de calatori n.c.a.

Insa mai departe nu cunosc care sunt conditiile, ce alte acte/autorizatii mai sunt nevoie? Ca sofer m-am gandit ca voi fi eu.
Va rog sa-mi spuneti orice alte detalii mai cunoasteti despre aceasta activitate, mi-ar place sa stiu cat mai multe.

Va multumesc
~ Conținut șters la cerere ~