Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Returnare produs nou care nu functioneaza
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Returnare produs nou care nu functioneaza

Am cumparat un ceas Seiko . Purtandu-l doua, trei zile am constata t ca ramane in urma cu orele. Evident ca m.am intors in magazin cerand banii inapoi. Am fost trimisa la service. Am specificat si acolo ca doresc returnarea banilor . Desigur a trebuit sa las ceasul la.ei pentru confirmarea defectului reclamat. Dupa cateva zile am fost sa vad rezolvarea. Il reparasera. Nici vorba de returnarea banilor.
Va rog sa.mi spuneti in ce conditii legale imi pot lua banii inapoi. Nu voi accepta niciodata sa achizitionez un produs gata stricat, cu atat mai mult unul reparat.
Multumesc
Va inteleg supararea (pana la un punct, dar trecem peste) insa pentru ca produsul a fost lasat in service nu se mai pot obtine banii fara negatie de reparare. Cum ceasul dvs. functioneaza e, intr-devar, destul de putin probabil sa primiti raspunsul pe care vi-l doriti.

Scrieti direct producatorului, banuiesc ca ceasul are elemente de identificare. Nu e firma de 2 lei si poate vi-l inlocuiesc ei.